KMR

Video/ Australi, si të shuani zjarrin me një motor uji

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:45 - 04/04/18 |
mapo.al

AUSTRALI-200 km në perëndim të Sunshine Coast, Jason Dobinson, një pushues i cili ndodhej aty për Pashkë, ka parë një barkë që kishte marrë flakë.


U përpoq pa sukses për të gjetur një zjarrfikës dhe kështu vendosi me motorin e tij të ujit të bëjë disa manovra amatoriale, si në videon e publikuar në Youtube.


Pas disa xhirove, burri ka arritur nëpërmjet dallgëve të shuajë flakët në barkë. ‘Ndërhyra menjëherë’, ka thënë Dobinson, ‘pata frikë se mjeti mund të shpërthente’.


 


 


Etiketa: , , , ,

Pas