Aktualitet

Video: Arrestohet Ervin Çizmja në Shijak


               Publikuar në : 11:05 - 24/03/18 |
mapo.al

Autoritetet në Shijak kanë arrestuar një 31-vjeçar, të cilit iu gjetën armë e municione luftarake.


Burime zyrtare thonë se në pranga përfundoi Ervin Çizmja, banues në këtë qytet.

Arrestimi i tij u bë në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Çizmes u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provave materiale “një armë zjarri pistoletë TT model 54, kalibër 7.62 mm me krëhër; një armë gjahu teke; 261 copë fishekë model 54 kalibri 7.62 mm; një silensiator armë zjarri me gjatësi të përgjithshme 23 cm; një gjerdan me fishekë armë gjahu me kalibër 12 mm me 28 fishekë”.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas