KMR, Kryesore

Video/ Angli, kroçera gjigande përplas 4 jahte, pronarët të terrorizuar hidhen me pizhama në det

Anija krocere Saga Pearl II gjatë turit të saj në brigjet e Anglisë, Francës dhe Spanjës, gjatë një manovre në portin e vogël të Dartmouth, në Britaninë e madhe, ka prekur 4 yahte luksoze që gjendeshin të ankoruara aty.


Disa dëshmitarë thanë që pronarët e yahteve duke parë që anija po vinte kanë vrapuar me pizhame të trembur, nga njëra anë e barkës në tjetrën.

Video tregon momentin e përplasjes.

Fatmirësisht nuk ka pasur të plagosur dhe dëmet e raportuara janë vetëm sipërfaqësore.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas