ShowBizz

Video / Angela Merkel fanse e këngëtares shqiptares

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:15 - 18/05/18 |
mapo.al

Kënga “Fuego” e Eleni Foureiras po korr sukses në të gjithë botën. Edhe pse kënga që përfaqësoi Qipron në “Eurovizion” doli në vend të dytë, shumë zëra thonë se ajo duhej të ishte fituesja.


Por pavarësisht kësaj, kënga ritmike dhe përformanca “shpërthyese” e këngëtares shqiptare, po pëlqehen gjithnjë e më shumë. E teksa Eleni ka fansa të shumtë nga e gjithë bota, ajo ka edhe një fanse të veçantë, shkruan Panoramaplus.


Bëhet fjalë për kancelaren gjermane Angela Merkel, e cila në samitin e djeshëm të BE-së me Ballkanin Perëndimor, tha duke qeshur se preferon këngën “Fuego”. 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas