Kryesore, Sport

Video/ Aksident i tmerrshëm në IndyCar. Piloti kanadez përfundon në spital

Piloti i IndyCar, Robert Wickens është dërguar në spital pas një aksidenti të tmerrshëm të dielën gjatë garës.


Videoja tregon momentin kur 29-vjeçari po përpiqej që të parakalonte Ryan Hunter-Reay, por goditi pjesën e pasme të makinës së tij.

Forca e goditjes e hodhi në ajër makinën e Wickens dhe e përplasi me forcë në rrjetën që ndan pistën nga publiku.

Kanadezi u dërgua me helikopter në spital, jashtë rrezikut për jetën.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas