Kryesore

Vetingu: ‘Bie’ edhe anëtari tjetër i Kushtetueses, Gani Dizdari
               Publikuar në : 09:41 - 16/07/18 |
mapo.al

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës Kushtetuese, Gani Dizdarin, i cili është nje nga dy gjyqtarët që votoi edhe kundër ligjit të vetingut.


Edhe për këtë gjyqtar KPK konstatoi probleme me pasurinë si dhe pastërtinë e figurës, pasi sipas verifikimeve ai shoqërohet me persona me precedentë, me të cilët edhe ka udhëtuar jashtë Shqipërisë.

Por avokati mbrojtes i gjyqtarit deklaroi se pasuria e tij dhe e personave të lidhur me të është e justifikueshme.

Përsa i përket personit, për të cilin KPK ka kontatuar se është me precedentë, ai është nipi i tij.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas