Kryesore

Vetëvarja e shkodranit, e bija rrëfen bisedën e fundit me të atin: Më tha se në Polici…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:28 - 29/05/18 |
mapo.al

“Babai tha se e kishin dhunuar në Polici dhe e kishin detyruar e bere presion të pranonte vjedhjen”.


Me lot në sy, Romina Kallami, e bija e 47 vjecarit Ardian Kallami që u vetëvar dje në Vaun e Dejës ka treguar bisedën e fundit me të atin.


Ai i kishte thënë se do të bënte vetëgjyqësi, pasi ishte thirrur disa herë në Komisariat për tu marrë në pyetje për një vjedhje pranë shtëpisë së tij që policia dyshonte se e kishte kryer ai.


“Kontaktet e fundit me te ishin pak minuta para ngjarjes, me tha se ketu nuk ka as shtet, as ligj, asgje. Babai me tha s’jam fajtor, s;kam vjedhur asnje banese”, rrefen Romina.


Kallami u percoll sot per ne banesen e fundit.


Etiketa: , , , , , , ,

Pas