Bota

Vetëm njëri gëzohet kur sheh Putinin               Publikuar në : 11:19 - 12/11/18 |
mapo.al

Mediat nuk e kanë mirë me presidentin amerikan, Donald Trump, jo vetëm në SHBA, por edhe në Europë. Pikërisht 100 vite pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore, presidenti francez, Emmanuel Macron priti më shumë se 70 drejtues shtetesh në Paris.


Mes tyre edhe presidenti amerikan, Donald Trump.

Gazeta gjermane, Bild shkruan se teksa pranë krerëve të lartë perëndimorë po mbërrinte presidenti rus, Vladimir Putin, pamjet në fytyrat e të gjithëve ishin kryesisht serioze. Vetëm njëri qeshte. Bëhet fjalë për presidentin amerikan.

Gazeta shkruan se edhe shtrëngimi i duarve ishte miqësor. Presidenti Trump nga ana tjetër është kritikuar edhe pse nuk mori pjesë në një memorial të shtunën për shkak të shiut.

Ministri britanik i Mbrojtjes, Tobias Ellwood tha: “Shiu nuk i ndaloi heronjtë tanë që të bënin punën e tyre”, duke thumbuar presidentin amerikan.

Trump anuloi anuloi vizitën në varrezën e ushtarëve amerikanë, por Shtëpia e Bardhë tha se kjo bë pasi helikopteri presidencial nuk mund të ngrihej dhe për shkak të shqetësimeve për çështje sigurie.

<
>
trump trump1 trump2 trump3 trump4 trump5


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas