Bota

Vetëm njëri gëzohet kur sheh Putinin
               Publikuar në : 11:19 - 12/11/18 |
mapo.al

Mediat nuk e kanë mirë me presidentin amerikan, Donald Trump, jo vetëm në SHBA, por edhe në Europë. Pikërisht 100 vite pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore, presidenti francez, Emmanuel Macron priti më shumë se 70 drejtues shtetesh në Paris.


Mes tyre edhe presidenti amerikan, Donald Trump.

Gazeta gjermane, Bild shkruan se teksa pranë krerëve të lartë perëndimorë po mbërrinte presidenti rus, Vladimir Putin, pamjet në fytyrat e të gjithëve ishin kryesisht serioze. Vetëm njëri qeshte. Bëhet fjalë për presidentin amerikan.

Gazeta shkruan se edhe shtrëngimi i duarve ishte miqësor. Presidenti Trump nga ana tjetër është kritikuar edhe pse nuk mori pjesë në një memorial të shtunën për shkak të shiut.

Ministri britanik i Mbrojtjes, Tobias Ellwood tha: “Shiu nuk i ndaloi heronjtë tanë që të bënin punën e tyre”, duke thumbuar presidentin amerikan.

Trump anuloi anuloi vizitën në varrezën e ushtarëve amerikanë, por Shtëpia e Bardhë tha se kjo bë pasi helikopteri presidencial nuk mund të ngrihej dhe për shkak të shqetësimeve për çështje sigurie.

<
>
trump trump1 trump2 trump3 trump4 trump5


Etiketa: , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. S shte e vertete se vetem fytyra e presidentit amerikan qeshi kur u paraqit Putin ne horizont . Qeshi me shume edhe fytyra e presidentit te Kosoves Hashim Thaci i cili disa minuta me pare ia kushte dhtrengust doren Putinit dhe , nga i cili kishte marre nji
  ” vazhdo ..bir i ime , vetem perpara , je ne rruge te mire te mi hapesh edhe mua rruget ne Gjeorgji , Ukraine e Abhazi”
  Por , me neveritese se fytyra e presidentin Thacit ishte sjellja hipokrite dhe provinciale e kryeministrit te Kosoves Haradinaj i cili , nga njera ana ndryshe vepron
  ( nuk e voton Rezolluten e opozites ne Parlamentin e Kosoves ) kurse , nga ana tjeter shprehet me fjale kercnuese ..”
  të shkarkojmë Nëse Bën Marrëveshje Për Territor e qe dukej nji bllof qesharak i Haradinajt i ci paralajmëroi presidentin e vendit, Hashim Thaçi, se rrezikon të shkarkohet nga posti i tij, nëse në dialogun me Serbinë bisedon për shkëmbim territoresh.Haradinaj ka thënë në emisionin “ në televizionin T 7, se nëse Thaçi nënshkruan ndonjë marrëveshje me serbët, e cila cenon territorin e Kosovës, presidenti do të shkarkohet.
  Haradinaj ka thënë se edhe partia që ai udhëheq, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, do të votonte për rrëzimin e Thaçit nga posti i tij, “nëse ai nënshkruan diçka që cenon territorin e Kosovës”.
  Dhe kessje qfare deklaron Haradinaj , ne kosove i themi:
  Qeni lehe , ujku pordhe “

  Përgjigju &amp;darr;
Pas