Teknologji

Versioni i ri LG V40 pritet të lançohet me pesë kamera
               Publikuar në : 17:52 - 27/06/18 |
mapo.al

Prodhuesit e telefonave gjithnjë përpiqen të tejkalojnë njëri-tjetrin, por përveç disa inovacioneve të shkëlqyera nga firmat më të vogla të tilla si Huawei dhe OnePlus, Samsung dhe Apple mbajnë titujt kryesorë. LG mund të ketë një shans për të shkundur gjërat në muajt e ardhshëm nëse një raport i ri nga Android Police mund të besohet. Sipas raportit, një burim i njohur me planet e LG thotë se pasuesi V30 i kompanisë do të shfaqë pesë kamera.


Siç mund ta prisni, dy kamera do të jenë në pjesën e përparme të telefonit, të cilat do të lejojnë përdoruesin të zhbllokojë telefonin përmes njohjes së fytyrës. Mënyra se si është përshkruar te Android Police, e bën atë të tingëllojë si LG mund të zbatojë teknologjinë 3D, por nuk ka asgjë për të treguar në mënyrë specifike atë.

Sa i përket tre kamerave në anën e pasme të telefonit, burimi pohon se do të ketë një lente standarde të gjerë, “lentja e fundit e gjerë nga LG”, dhe një sensor i tretë që ende nuk është emëruar.

Por pesë sensorë të përshtatshëm në LG V40 do të ishte një pikë e qartë e shitjes. Vetëm Huawei P20 Pro ka arritur të shtrydhë tre sensorë kamerash në anën e pasme, por ka vetëm një sensor në pjesën e përparme. Nëse LG dëshiron të vjedhë qendrën e vëmendjes, pesë kamera janë një mënyrë e thjeshtë për ta bërë këtë.

Përtej kamerave, burimi thotë se LG do të shfaqë një nivel në krye të ekranit, por si G7, përdoruesit do të kenë aftësinë për ta fikur atë. Dizajni në shumë aspekte pasqyron atë të LG G7, dhe ndërsa telefoni pritet të nisë përpara fundit të vitit 2018, do të mundësohet nga procesori Snapdragon 845 i Qualcomm.

Sapo kompania të ndjehet se ka diçka të re dhe interesante për t’u ofruar konsumatorëve, do të ndërtojë dhe lansojë atë produkt, ka bërë të ditur kompania në ngjarjen e V35 ThinQ.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas