Sport

Vëllai i Leo Messit dënohet me dy vite e gjysëm burg, por …


               Publikuar në : 21:59 - 16/08/18 |
mapo.al

Matias Messi, vëllai i madh i yllit të Barcelonës dhe të Argjentinës, Lionel Messi, është dënuar për posedim të paligjshëm të armës së zjarrit.


Messi ka marrë një dënim me burg prej 2 vjet e gjysmë, por nuk do të kalojë asnjë ditë pas hekurave. Ai u urdhërua për të kryer shërbim në  komunitet. Gazeta “La Capital” në qytetin argjentinas të Rosario thotë se vendimi u arrit nën një marrëveshje me hetimin e prokurorëve.

Arma u gjet në fund të vitit të kaluar, brenda një varkë me njolla gjaku. Messi 35 vjeçar u mbajt nën arrest preventiv dhe më pas u lirua derisa u rikthye pasi u paraqit në një spital  të Provincës Santa Fe të Argjentinës me nofull të thyer dhe disa lëndime të tjera.

Avokati i Messit ka thënë fillimisht se klienti i tij u rrëzua në një bankë ranore dhe mohoi se arma ishte e tija.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas