Sport

Vdes trajneri dhe lëndohet portieri i klubit italian në një aksident tragjik


               Publikuar në : 17:46 - 09/09/18 |
mapo.al

Tragjedia e ka goditur klubin italian Siracusa, i cili bën pjesë gara në Serie C, pasi trajneri i ekipit ka humbur jetën dhe portieri është lënduar rëndë në një aksident me makinë.
Aksidenti ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të dielën afër qendrës stërvitore të klubit sicilian, transmeton Express.


Sipas mediave italiane, trajneri 27-vjeçar Davide Artale vdiq pasi makina e tij u përplas me një mur dhe u rrokullis disa herë.

Portieri Maurice Gomis është kënduar dhe për momentin ndodhet në spital dhe jashtë rrezikut për jetë.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas