Kryesore, Politika

Vdekja e John McCain, Rama: U prehsh në paqe Senator, faleminderit për gjithçka

Ndarjen nga jeta te Senatorit amerikan John McCain e ka komentuar edhe kryeministri i vendit Edi Rama, i cili ne nje postim ne profilin e tij ne FB, thote se senatori ishte nje mik i mire i Shqiperise.


“Senatori John McCain e jetoi jetën si një betejë të pandërprerë për vlerat e mishëruara në qenien e Shteteve të Bashkuara të Amerikës🇺🇸 Ai ishte dhe një mik i mirë i Shqipërisë me të cilin kemi bashkëpunuar e ndarë mendime të njëjta. Thank you for all and rest in peace Senator🙏”, shkruan Rama.

rama mccain

 

 

 

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas