Aktualitet

Vdekja e Demaçit, Kadare: Të tronditur si rrallëherë në jetë, miku ynë i pazëvendësueshëm
               Publikuar në : 22:23 - 26/07/18 |
mapo.al

Pas vdekjes së aktivistit Adem Demaçi, ka reaguar dhe shkrimtari i famshëm shqiptar, Ismail Kadare.


Në një letër dërguar familjes, Helena dhe Ismail Kadare, i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjes, ku thonë se ndihen të tronditur si rrallëherë në jetë.

“Te tronditur si rrallë herë në jetë, ju dërgojmë ngushëllimet tona për humbjen e Ademit të shtrenjtë, mikut të pazëvendësueshëm, të domosdoshëm si rrallëkush për ne dhe për kombin, Ismail dhe Helena Kadare.”, thuhet në letrën e shpërndarë në media.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas