Kronika

Vazhdon të lëkundet toka, regjistrohen edhe 4 tërmete
               Publikuar në : 09:21 - 18/08/18 |
mapo.al

Një verë jo e paqtë kjo e këtij viti.


Lëkundjet e tërmetit nuk janë ndaluar, duke u regjistruar goditje të reja thuajse përditë, raporton Panorama.

IGJEUM ka regjistruar vetëm për ditën e djeshme deri në mbrëmje vonë 4 goditje tërmeti.

Epiqendra luhatet mes Bulqizës, ku ra tërmeti i fortë pak ditë më parë dhe Gjirit të Lalzit, ku që pas tërmetit të fortë, duket se nuk po ndalen lëkundjet.

Ja tabela 

termet

 


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas