Kronika, Kryesore

Vazhdon të lëkundet toka, regjistrohen edhe 4 tërmete

Një verë jo e paqtë kjo e këtij viti.

Lëkundjet e tërmetit nuk janë ndaluar, duke u regjistruar goditje të reja thuajse përditë, raporton Panorama.

IGJEUM ka regjistruar vetëm për ditën e djeshme deri në mbrëmje vonë 4 goditje tërmeti.

Epiqendra luhatet mes Bulqizës, ku ra tërmeti i fortë pak ditë më parë dhe Gjirit të Lalzit, ku që pas tërmetit të fortë, duket se nuk po ndalen lëkundjet.

Ja tabela 

termet

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas