Kronika

Vazhdon fluksi i refugjatëve: Kapen 13 klandestinë në Devoll, mes tyre dy të mitur

Policia kufitare në Kapshticë ka kapur 13 klandestinë të huaj. Mësohet se të gjithë emigrantët janë meshkuj dhe janë një nga Maroku, 5 nga Palestinë, 3 sirianë dhe 4 irakianë.


Bëhet e ditur nga policia se mes tyre ishin edhe dy të mitur.

Disa u kapen në fshatin Trestenik dhe pjesa tjetër në Kapshticë dhe Bilisht.

Pas marrjes së deklaratave, ata u nisën drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas