Kronika

Vazhdon fluksi i refugjatëve: Kapen 13 klandestinë në Devoll, mes tyre dy të mitur
               Publikuar në : 14:19 - 31/07/18 |
mapo.al

Policia kufitare në Kapshticë ka kapur 13 klandestinë të huaj. Mësohet se të gjithë emigrantët janë meshkuj dhe janë një nga Maroku, 5 nga Palestinë, 3 sirianë dhe 4 irakianë.


Bëhet e ditur nga policia se mes tyre ishin edhe dy të mitur.

Disa u kapen në fshatin Trestenik dhe pjesa tjetër në Kapshticë dhe Bilisht.

Pas marrjes së deklaratave, ata u nisën drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas