Aktualitet

Vazhdon drama e binjakeve të zhdukura pas zjarrit në Greqi, babai vë alarmin në media


               Publikuar në : 20:26 - 26/07/18 |
mapo.al

Rasti i dy vogëlusheve binjake të zhdukura ka alarmuar gjithë mediat greke të cilat po e përcjellin rastin me një shqetësim të madh.


Ato u deklaruan të zhdukura nga prindërit të cilët pasi panë një video në media ku dukeshin dy vajza të ngjashme me ato të tyret publikuan thirrjen e tyre duke kërkuar t’u ktheheshin vajzat.

Babai i vajzave ka folur serish për mediat vendase dhe thotë se beson se mund të ketë ndonjë zhvillim të mirë.

Giannis Filippopoulos tha:“Dëshiroj që të ketë një zhvillim të këndshëm, ne do të jemi së bashku dhe do të flasim me ju dhe me të gjithë rreth orës, për fat të keq, ne nuk kemi progres, as të shëmtuar e as të mirë, nuk kemi ndalur hetimet dhe ne vazhdojmë”.

Në të njëjtën kohë, po bëhen përpjekje mbinjerëzore për të gjetur fëmijët, gjurmët e të cilëve u humbën vonë të hënën pasdite në Mati Attiki gjatë shkatërrimit të zjarrtë. Përveç dy binjakëve 9-vjeçarë, gjyshi dhe gjyshja e tyre ishin së bashku.

Ndërsa numri i vdekjeve po rritet në mënyrë dramatike, hulumtimi për zbulimin e dy vajzave përfshin hetuesin privat Yorgos Tsoukalis, ndihma e të cilit kërkohet nga familja.

Hetuesi tha: “Me ftesë të babait të vajzave binjake, unë e morra rastin dhe shpresoj se skenari i mirë është në vend, se këta engjëj janë në jetë”.

Ndërkohë, numri i viktimave të zjarreve vdekjeprurëse në Mati po rritet dhe numri i vdekjeve tani është 84.

<
>
2481812-1 2481812-527x375 auto_amber_alert_didimes_eksw1532521225 auto_amber_alert_didimes1532521227 auto_koritsakia_main01_11532520268 auto_koritsakia_main01_11532521234 auto_protosok-thumb-large1532619256 image11


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas