Kronika, Kryesore

Vazhdojnë lëkundjet e tërmeteve

Edhe pse paniku duket se mbeti pas, tërmetet vijojnë të lëkundin vendin, duke goditur disa zona.

IGJEUM ka regjistruar gjatë natës së mbrëmshme së paku 3 tërmete.Ajo që shihet është një zhvendosje e zonës nga Lalëzi ku ka qenë përqendruar, drejt Fushë-Krujës e Korçës, ku është regjistruar edhe lëkundja e fundit për datën 12, pikërisht në orën 03:37.

Sipas specialistëve këto lëkundje janë normale pasi atyre të pak ditëve më parë dhe se nuk ka rrezik.

Ja tabela:

termet

 

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas