Aktualitet

Vasili: Vandalët e qeverisë dhe të bashkisë shkatërrojnë Teatrin Kombëtar


               Publikuar në : 13:03 - 26/04/18 |
mapo.al

TIRANE– Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili shprehet kundër prishjes së Tetarit Kombëtar dhe thotë se vandalët e qeverisë dhe të bashkisë po tentojnë të shkatërrojnë Teatrin Kombëtar. Përmes një statusi në Facebook, Vasili thotë se askush nuk mund të prekë vlerat kombëtare të Teatrit.


 

Statusi i plotë: 
Qytetaret bastarde ne krye te qeverise dhe te bashkise duan te shkatërrojnë Teatrin Kombetar.
Askush nuk mund te preke vlerat kombëtare te teatrit te lartësuara nga talenti i jashtezakonshem, djersa mundi i brezave te tere aktoresh e regjisorësh.
Mijra qytetare ne dhjetra vjet jane bere me te mire fale teatrit kombetar.
Keta qytetare te klonuar, ne krye te qeverise dhe bashkisë janë turpi i ketij qyteti, ata dhe kushdo qe do te votoje shkatërrimin e Teatrit Kombëtar.
Damka e anti-qytetarise se Tiranës nuk do ti ndahet kryeministrit dhe kryetarit te bashkisë.

 


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas