Kryesore

Vasili: Salvinin e kërcënojnë me vdekje bandat, kryeministrit tonë i buzëqeshin!


               Publikuar në : 13:41 - 24/08/18 |
mapo.al

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, për të treguar sjelljen e qeverisë shqiptare ndaj bandave dhe luftës kundër krimit, sjell shembullin e Italisë, ku ministrin e Brendshëm atje që po lufton krimin, bandat e kanë kërcënuar me vdekje.


Ai thotë se, në Shqipëri “kryeministri bashkëjeton me 40 banda kriminale të deklaruara nga ai vetë”.

POSTIMI I PLOTË:

salvini kercenim

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Salvinin e kercenojne me vdekje bandat,ndersa kryeministrit tone i buzeqeshin.

Ministri i Brendshem i Italise Matteo Salvini hapi nje front lufte te pameshirshem ndaj krimit te organizuar, bandave, trafikanteve te droges dhe te qenieve njerezore ne Itali. Rezultatet e tij brenda pak javeve kane qene te jashtezakonshme dhe mbeshtetja e qytetareve italiane per te rritet ne menyre spektakolare, ndersa shqetesimi i bandave te krimineleve me i madh se kurre.

Duke i goditur ne zemer bandat Salvini ai po perballet edhe me kercenimet me vdekje prej te tyre. Ndersa kryeministri i Shqiperise bashkejeton me 40 banda kriminale te deklaruara nga ai vete.

Keto banda i buzeqeshin kryeministrit dhe ai ju buzeqesh atyre se kane shume gjera te perbashketa mes vedi.

Kryeministri ka frike edhe te flase e jo më ti godase bandat.
Kryeministri,qe ben llafazanin,arrogantin,
gojepisin dhe qe kakaris si gjeli ne pleh,kur vjen fjala te bandat rri si pule e hutuar.Kuptohet ka frike.

Megjithse Departamenti Amerikan i Shtetit dhe CIA flasin qarte per krimin e organizuar,pastrimin dhe parave te pista i vetmi qe nuk flet,nuk leviz gishtin,nuk vepron eshte vetem ai,kryeministri”.

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas