Politika

Vasili: Rama i do të gjithë gdhë si vetja, ka alergji nga shkenca

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama si dhe ministren Lindita Nikolla. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili tha se Rama i do të gjithë ‘gdhë si vetja’, ndërsa shtoi se Nikolla është me ‘mesatare 5.9’.

REAGIMI I VASILIT
Kryeministër i mbaruar, i do te gjithe gdhë si vetja.
Ministrja e arsimit me mesatare 5.9.Me kete kryeminister shkollepak,qe kemi edhe 2.9 po ta kishte shume do ishte,bile edhe pa diplome fare do ishte akoma me mire.

Ky i do te gjithe gdhë si vetja, se ky ka alergji nga shkenca, kerkimi shkencor, universiteti,
akakademizmi, ky do thjesht vetem nje gje: rruajtje lekesh, eurosh,
dollaresh….. ç’te jene e ç’te dalë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas