Politika

Vasili: LRI kundër hajdutëve të pushtetit dhe shushunjave përqark tij


               Publikuar në : 16:58 - 26/08/18 |
mapo.al

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, në një postim në Facebook ka komentuar betimin që bën të rinjtë e LRI në Jalë. Vasili shkruan se LRI është kundër pushteti dhe shushunjave që rrinë rrotull tij.


Postimi i plotë

LRI kundra hajduteve te pushtetit dhe shushunjave perqark tij. Mesazhi i LRI s’ka asnje ekuivok dhe eshte shume i qarte.
Nje pushteti te ngritur mbi droge e hajduteri, dhe moralisht mbi pabesi e poshtersi i duhet goditur ballas dhe pa asnje kompromis.
Si mund te kete nje qendrim tjeter ndaj droges dhe kusarise.
LRI rrezon kulisat e pazaret, e skutave dhe vrimave,duke vendosur betejen ne fushe te hapur ku palet perballe jane e mira dhe e keqja.
Te vendosur tek e mira me force,ide dhe temperament LRI natyrshem ka vene ne hall shushunjat perqark pushteteve te djeshme e te sotme.
LRI ja ka dale ti beje qesharake shushunjat, qe nuk i shqetesojne miliona euro luksi te qeverise per avione e zyra,qe nuk i shqeteson qe 70% rinj duan te ikin nga Shqiperia,qe 50% e shqiptareve duan te ikin nga vendi,por te gjithe shushunjat i shqeteson mesazhi i perballjes me te keqen, qe e than mocalin e te keqes ku shushunjat gjallojne.
LRI na tregoi rrugen,moralin dhe forcen si duhet perballur e keqja,shembja e te keqes ngordh edhe shushunjat.
Te keqiat vijne bashke por edhe ikin bashke….


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas