KMR

Ushtria ruse “lë nam”, provon të reklamojë tankun sovjetik dhe e përmbys pa e nisur mirë
               Publikuar në : 19:09 - 24/08/18 |
mapo.al

Tanku sovjetik T-34 u rrëzua ndërsa përpiqej të ngjitej në një rimorkio të transportit të enjten (23 gusht) në Kursk të Rusisë.


Incidenti është filmuar nga një spektator që po merrte pjesë në një paradë ushtarake për të përkujtuar 75 vjetorin e Betejës së Luftës së Dytë Botërore në Kursk.

Një nga episodet e betejës afatgjatë të Kurskut përfshinte luftën më të madhe të tankeve në historinë njerëzore – Betejën e Prokhorovskës.
Tanku T-34 u bë simbol i fitores sovjetike në Luftën e Dytë Botërore.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas