Kronika

Ushtarakët në gjyq për 94 kg tritol
               Publikuar në : 17:09 - 26/11/14 |
mapo.al

pellumb daciDy ushtarakë dhe dy persona të tjerë civilë, kanë përfunduar në gjykatë, pasi akuzohen se do të trafikonin 94 kilogramë tritol.


Prokuroria e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka dërguar për gjykim çështjen në ngarkim të 4 personave, Ilir Dhimo, Pëllumb Daci, Emiledi Taku, Artur Çelo, të pandehur për kryerjen e veprës penale të “Mbajtjes pa leje të armëve luftarake…” në sasi të mëdha.

Në momentin e arrestimit dhe më pas kontrolleve në banesa të këtyre personave, në 19 maj 2014, janë zbuluar një sasi e konsiderueshme mjetesh luftarake, ndër të cilat rreth 97 kilogram lëndë plasëse (C4).

Gjatë hetimeve, Prokuroria e Tiranës ka faktuar se 4 personat, ndër të cilët 2 ishin efektivë ushtarakë, kanë konsumuar elementët e veprës penale për të cilën akuzohen.

Në përfundim të hetimeve, Prokuroria dërgon për gjykim kërkesën ndaj 4 personave:

  1. Ilir Dhimo
  2. Pëllumb Daci
  3. Emiledi Taku
  4. Artur ÇeloKOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas