KMR

Ushqeu me gji foshnjën e gruas së arrestuar, xhesti fisnik i polices bën xhiron e botës në web
               Publikuar në : 11:25 - 22/08/18 |
mapo.al

Ishte roje në spitalin pediadrik ‘Sor Maria Ludovica’ të Buenos Aires-it, kur ka parë një grua, që sapo ishte arrestuar, me fëmijën e saj 6 muajsh, të dobët dhe të keq ushqyer.


Celeste Ayala, një agjente policie, ka marrë në krah të voglin dhe e ka ushqyer me gji në korridoret e spitalit. Fotoja e saj po bën xhiro në Web.

Ka qenë kolegu i saj Marcos Heredia, që ka postuar në rrjetin social foton me komentin: ’Dua të bëj publik këtë gjest të madh dashurie që ke bërë për këtë fëmijë. Gjëra të tilla nuk shihen çdo ditë”.

I vogli mbërriti në repartin pediatrik me nënën e tij dhe qante pa pushim, por mjekët ishin shumë të zënë për t’i kushtuar vëmendje dhe atëherë ka qenë pikërisht Celeste, që i ka dhuruar pak dashuri dhe mbi të gjitha duke i dhënë nga qumështi i saj.

I vogli është qetësuar menjëherë në krahët e polices dhe këto pamje kanë marrë mijëra like dhe janë shpërndarë në të gjithë botën.

<
>
0_PAY-CEN-BreastfeedingCop-05 39206531_1222743871200567_1013292040504475648_n-338x450 1534656848-Cele auto_poli1534625013 Celeste-Ayala10 Celeste-Ayala-Baby-Milk-Argentina cover-police-900x473 maxresdefault policewoman-breastfeeding-brazil-celeste-ayala-724061 Screen-Shot-2018-08-18-at-12.22.43 screen-shot-2018-08-20-at-2-47-47-pm skynews-breastfeed-police-officer_4396381KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas