Sociale

Urdhri: Ja kur do të nisë viti i ri akademik!

Ministria e Arsimit ka caktuar datën e fillimit të vitit të ri akademik 2018-2019.

“Panorama” zbardh urdhrin e firmosur nga ministrja Lindita Nikolla, i cili parashikon që universitetet të startojnë në mesin e muajit tetor.

Në të parashikohet dhe periudha e pushimeve, më pak se dy javë, që do të nisin një ditë përpara Krishtlindjeve e deri më 4 janar.

“Viti akademik 2018-2019 në institucionet e arsimit të lartë, të fillojë në datën 15 tetor 2018 dhe të përfundojë në datën 30 shtator 2019.

Periudha 24 dhjetor 2018 deri në 4 janar 2019, të jetë periudhë pushimesh për studentët”, thuhet në urdhrin e ministrisë.

PasPara

1 koment

  1. VETËM NJË SYGJERIM REDAKSISË PËR FOTON ILUSTRUSE:

    NUK KENI MUNDUR TË GJENI NJË FOTO PREJ UNIVERISTETEVE SHQIPTARE?
    PORTRETET E STUDENTAVE NË FOTON KTU LART, ASNJËRI NUK ËSHTË PORTRET SHQIPTARI (OSE ARRNAUTISTANI=PËRZIERJE ILIRO-OSMANE).

    FALEMINDERIT PËR MIRKUPTIMIN.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas