Kronika

“Unë i them jam në rrezik, polici thot merr pistoletën!”, djali filmon debatin në 1 të natës


               Publikuar në : 14:13 - 28/08/18 |
mapo.al

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në Babrru, Tiranë, me protagonistë qytetarët dhe policinë. Një nga djemtë protagoniste shkruan për JOQ.al:


Foto-kryesore-feature-3-23

“Përshëndetje JOQ! Mbërëm nga ora 11 bëmë fjalë me ca çuna dhe ata nga ora 1 e natës erdhën dhe na goditën shtëpinë me gurë duke na bërë presion që të dilnim jashtë. Telefonuam policinë por kishin frikë të kontrollonin zonën.
Unë i thosha që jam në rrezik, polici më thoshte merr pistoletën! Paradoksi i policisë!! Si përfundim nuk na zgjidhën asgjë siç mund ta shikoni në video, thjesht largohen.”

Për më tepër ndiqni videon dhe debatin e policisë me qytetarin, ku në minutën 1:14, polici i thotë që të marrë edhe qytetari alltinë në brez ashtu si kërcënuesi.

PA KOMENT, video JOQ.al:

Ndërsa targa e makinës së policisë që ishte në vendngjarje është AA 720 RU, siç mund ta shihni në pamjet për JOQ.al:

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas