Kryesore

Unë fitova garën, por fitorja i takon vendit tim!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:09 - 23/04/18 |
mapo.al

Nga Majlinda Bregu


Faleminderit të gjithëve që besuan dhe më votuan për pozicionin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal.


Mirënjohje të gjithëve,vendeve anëtare, institucioneve shqiptare, Komisionit Europian, EEAS( Shërbimi i Jashtëm i BE),Parlamentit Europian, familjes time politike EPP, e mbi të gjitha vendeve që votuan bindshëm kandidaturën time.
U përpoqën të gjithë, me qartësinë se drejtimi prej meje i këtij institucioni do të ishte fitore e Shqipërisë dhe shqiptarëve!
Jam e nderuar sot që për herë të parë më takon mua të drejtoj si e para shqiptare në një pozicion të lartë ekzekutiv, institucionin që ka si mision fuqizimin dhe rritjen e bashkëpunimit në vendet e Europës Juglindore!
Një falenderim miqësor për Ditmirin. Na ndajnë sinoret politike, por na bashkoi qasja Europiane dhe përpjekja për të punuar pro Shqipërisë!

Lexo edhe :  “Më reper se ti është Lori”, pas spicave të Capital T reagon Mozzik dhe Loredana


E di që do të jetë një sfidë e vështirë, por nganjëherë e vështira është më e mira!


 


 


Etiketa: , , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas