Politika

“Unë dhe gruaja ime largohemi këtë verë”, Donald Lu ka një mesazh për shqiptarët
               Publikuar në : 20:25 - 06/07/18 |
mapo.al

Donald Lu, pak kohë para përfundimit të mandatit të tij si ambasador i Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka falënderuar komunitetin shqiptar.


Në ceremoninën për pavarësinë e SHBA-së, ai e vuri theksin tek liria në fjalën e tij përshëndetëse.

“Mbase keni dëgjuar që unë dhe gruaja ime po largohemi këtë verë dhe duam t’ju falenderojmë të gjithëve për mbështetjen e miqësinë tuaj. Në ditën e lindjes së vendit tonë Amerikë, flasim për lirinë, dhe dua të them një shprehje të Rose Parks që kërkoi lirinë e saj dhe refuzoi të rrinte në fundin e autobusit: Do doja të kujtohem si një person që donte të ishte e lirë, në mënyrë që edhe të gjithë jenë të lirë,” tha Donald Lu.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. SHPRESOJME TE JENI TE KENAQUR PER SA KENI QENE NE DISPOZICION NE VENDIN TONE TE DASHUR ,LIRIA ESHTE PAQJA E RUAJTESIS ME QENE DASHAMIRESI PER KEDO .TE UROJME NJE UDHETIM TE KENDSHEM ME BASHKESHORTEN SPEKTE

    Përgjigju ↓
  2. I nderuar zoti Donald Lu,
    ju faleminderit per punen tuaj te suksesshme ne Shqiperi. Urimet me te mira per te ardhmen tuaj dhe une i jam mirenjohes fatit qe ne keto kohe vendimtare te historise shqiptare, fjala e qeverise amerikane ne Tirane u percoll nepermjet punes tuaj te palodhur gjate mandatit tuaj si ambasador i Shteteve të Bashkuara ne Shqiperi.

    Përgjigju ↓
Pas