Politika

Unaza/ Kryemadhi: Në c’vend të Botës 2 km kushtojnë 40 mln euro


               Publikuar në : 15:50 - 21/11/18 |
mapo.al

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka komentuar përmes një statusi në facebook  kostot e Unazës së Madhe. Ndërsa akuzon kryeministrin Rama se po mbron oligarkët e tij për çmimin stratosferik sipas saj të projektit, Kryemadhi  kërkoi nga kreu i qeverisë të tregojë se në ç’vend të botës 2 km kushtojnë 40 milion euro.


“Dhe së fundmi një kujtesë, meqë dijepaku përmend manualin; manual në shqipe të pastër është doracak dhe në shqipen e përditshme është doracak në xhepat e buxhetit të shtetit, të atij buxheti që gllabërohet çdo ditë nga Edi Rama dhe klientët e tij.” -shkruan Kryemadhi.

Postimi i Plote: 

Kryeministri injorant, që librin e aritmetikës e ka mbyllur në klasën e katërt fillore, është përpjekur të mbrojë okigarkët e tij të babëzitur për çmimin stratosferik për ndërtimin e Rrugës së Unazës.

Ky frikacak i pashembullt le të tregojë se në ç’vend të botës 2 km kushtojnë 40 milion euro, le të tregojë qartë projektin dhe firmat që përfitojnë nga ky palaçollëk.

Dhe së fundmi një kujtesë, meqë dijepaku përmend manualin; manual në shqipe të pastër është doracak dhe në shqipen e përditshme është doracak në xhepat e buxhetit të shtetit, të atij buxheti që gllabërohet çdo ditë nga Edi Rama dhe klientët e tij.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas