Auto

Ulërimë fare! Shikoni disa prej makinave superluksoze të VIP-ave


               Publikuar në : 20:37 - 06/08/18 |
mapo.al

Pasioni i shumë prej yjeve të muzikës, kinematografisë dhe televizionit janë padyshim makinat, të cilat shumica e tyre i kanë të përsonalizuara.


Por mbi të gjitha të bien në sy çmimet e jashtëzakonshme me të cilat janë blerë këto makina.

Kështu këngëtari dhe manaxheri i famshëm Jay-Z ndër shumë makina që ka në garazhin e tij personal ka edhe një Maybach Exelero me vlerë 8.8 milionë dollarë.

Ndër makinat më të shtrenjta mbizotërojnë Bugatti veyron, por edhe Lamborghini, Banetley, Ferrari, si edhe një Mercedes i vitit 1955 i Jey Leno me vlerë 1.8 milionë dollarë.

T-Pain – Bugatti Veyron me vlerë 2.5 milionë dollarë

Tom Brady – Bugatti Veyron Super Sport me vlerë 3 milionë dollarë

The Game – Bugatti Veyron me vlerë 2.2 milionë dollarë

Simon Cowell – Bugatti Veyron me vlerë 1.7 millionë dollarë

Paris Hilton – Bentley GT Continental me vlerë 285,000 dollarë

Nicki Minaj – Lamborghini Gallardo me vlerë 259,000 dollarë

Lil’ Wayne – Bugatti Veyron me vlerë 2.5 millionë dollarë

Floyd Mayweather – Koenigsegg CCXR Trevitaand me vlerë 4.8 milionë dollarë

Jay Leno – Mercedes 300SL Gullwing Coupe i vitit 1955 me vlerë 1.8 millionë dollarë

Jay-Z – Maybach Exelero me vlerë 8.8 millionë dollarë

Kim Kardashian – Ferrari 458 Italia me vlerë 325,000 dollarë

Flo Rida – Gold-plated Bugatti Veyron me vlerë 2.93 milionë dollarë

Drake – Bugatti Veyron me vlerë 2.5 millionë dollarë

David Beckham – Rolls Royce Phantom Drophead Coupe me vlerë 400,000 dollarë

Chris Brown – Lamborghini Aventador me vlerë 450,000 dollarë

Blac Chyna – Rolls Royce me vlerë 400,000 dollarë

Birdman – Maybach Exelero me vlerë 8.8 millionë dollarë

Amber Rose – Jeep Wrangler Unlimited me vlerë 130,000 dollarë

50 Cent – Chrome Lamborghini Gallardo me vlerë 218,000 dollarë

<
>
50-Cent Amber-Rose Birdman Blac-Chyna Chris-Brown David-Beckham Drake Flo-Rida Floyd-Mayweather Jay-Leno Jay-Z Jay-Z’s-Maybach-Exelero-1024x731 Kim-Kardashian Lil-Wayne Nicki-Minaj Paris-Hilton Simon-Cowell The-Game Tom-Brady T-Pain


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas