Arkiva 2

UEFA zgjedh portierin më të mirë për sezonin 2017-18

               Publikuar në : 18:57 - 30/08/18 |
mapo.al

Keylor Navas është shpallur portieri më i mirë nga UEFA për sezonin e kaluar 2017/18. Numri 1 i Real Madrid fitoi duelin me Buffon dhe Alisson duke u zgjedhur si ndër më i mirë nga kolegët, patjetër i ndihmuar nga fakti që fitoi për herë të tretë radhazi Champions League.


Portieri nga Kosta Rika po lufton me Thibaut Courtois, e ardhur nga Chelsea, për vendin e titullarit në këtë sezon, por duket se ai ka simpatinë e trajnerit të ri Julien Lopetegui.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas