Kronika

U përplas nga makina, fëmija ndërron jetë në spital
               Publikuar në : 17:10 - 15/09/18 |
mapo.al

Ka ndërruar jetë në spital këtë të shtunë, fëmija i cili dy ditë më parë u përplas nga një makinë në Fier.


Aksidenti ndodhe rreth orës 15:10 të së enjtes, në rrugën Fier-Seman, në fshatin Fermë Çlirim. “A.Xh 33 vjeç, banues në Seman, duke drejtuar mjetin tip ‘Skoda’, ka aksidentuar M.G., 11 vjeç, banues në fshatin Dërmënas Fier, të cilin e ka shoqëruar në Spitalin Rajonal Fier”, thuhej në njoftimin paraprak të policisë lidhur me aksidentin.

Në spitalin e Fierit, mjekët vlerësuan se i mituri kishte nevojë për mjekim më të specializuar dhe kështu vendosin që ai të transportohej në Spitalin e Traumës në kryeqytet. Por, dy ditë më vonë, vogëlushi ndërroi jetë.

“Drejtuesi i mjetit u shoqërua në Komisariatin e Policisë Fier dhe po kryhen veprimet proceduriale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, njoftonte policia pas aksidentit ndodhur të enjten.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas