Kryesore

U përplas dhe u shkrumbua nga flakët, kush është i riu që vdiq sot në Elbasan


               Publikuar në : 08:59 - 28/05/18 |
mapo.al

Pas aksidentit të rëndë të ndodhur sot orët e para të mëngjesit në Elbasan, ku humbi jetën një person, policia ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen.


Më datë 28.05.2018, rreth  orës 01:50, në aksin rrugor  Elbasan –Metalurgji,  mjeti tip “Benz” me targa AA 325 EG, me drejtues shtetasin Klodian Korançe ,  në  lagjen “Skënderbej”, Elbasan, paraprakisht dyshohet se  ka humbur kontrollin e mjetit duke u përplasur me rrethimin e një servisi në anë të rrugës.

Si pasojë e përplasjes  mjeti ka shpërthyer , ku ka gjetur vdekjen drejtuesi i mjetit shtetasi Klodian Korançe 24 vjeç, banues në lagjen “Skënderbej”, Elbasan.

Grupi hetimor vijon veprimet në vendngjarje ku pritet të mbrijnë ekspertë më të specializuar për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes si dhe për përcaktimin e saktë të shkakut të  daljes nga rruga dhe të shpërthimit të automjetit.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas