Sociale

U ndërpritet uji i pijshëm 35 familjeve në Gramsh, banorët përplasen me punonjësit e UKT-së: Kemi investuar vetë…

Banorët e fshatit Ermenj në Gramsh janë përplasur me punonjësit e UKT-së pasi këta të fundit së bashku me policinë u kanë ndërprerë ujin e pijshëm 35 familjeve.

Përplasja ka ardhur për shkak se UKT kërkon menaxhimin e ujësjellësit, por kjo ka hasur në kundërshtimin e banorëve të cilët thonë se kanë investuar vetë në rrjetin e ujësjellësëit dhe e kanë menaxhuar vertë deri në janar 2018. ( B.H/Faxweb) 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas