Aktualitet

U mblodhën nga 4 skaje të Tokës vetëm për një Ditë… fesën e Flotës Detare
               Publikuar në : 17:17 - 31/07/18 |
mapo.al

Bota mbajti frymën nga grumbullimi masiv i flotave ushtarake të Rusisë në një pikë të globit… por nuk ishte një tentativë lufte por vetëm një Ditë festive.


Në Rusi u festua dy ditë më parë Dita e Flotës Luftarake Detare. Flota e Detit të Zi, Flota e Detit Balltik, Flota Veriore, Flota e Oqeanit Paqesor, si edhe Flota e Detit Kaspik, morën pjesë në festimet madhështore me rastin e kësaj dite.

“Duke respektuar trashëgiminë disashekullore të marinarëve të lavdishëm rusë, si Fjodor Ushakov, Pavel Nahimov dhe shumë të tjerë, oficerët dhe ushtarët e Flotës Luftarake Detare vazhdojnë të ruajnë ato tradita fisnike të shërbimit ndaj atdheut dhe janë gjithmonë në gatishmëri për të mbrojtur interesat kombëtare”,- thuhej në një njoftim zyrtar të ambasadës së Federatës Ruse në tiranë.

<
>
38197349_1821266781300427_6259572035400237056_o 38162992_1821266277967144_7592545406643339264_o 38118921_1821266641300441_3541763378131238912_o 38065455_1821266231300482_1614770874227884032_o 38052289_1821266587967113_1628199403011440640_o 38046155_1821266494633789_7504089008993992704_o 38041932_1821266294633809_1661865001649963008_o 38036515_1821266377967134_8216930744065327104_o 38022300_1821266704633768_961325358584430592_o 38020600_1821266624633776_4279561746525454336_o 38012340_1821266397967132_8080146206170284032_o 38009524_1821266181300487_8818153387284496384_n 38003691_1821266474633791_8849831382432612352_o 37985320_1821266211300484_4441243020129468416_o 37984089_1821266794633759_2312671676501852160_o 37978070_1821266424633796_1143992551066304512_o 37974579_1821266331300472_9087785760475578368_o 37971145_1821266527967119_4268231335035797504_o 37964870_1821266877967084_5879920407020044288_o 37961287_1821266837967088_6628878809846251520_o


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas