KMR

U futën kontrabandë/ Presidenti Duterte i pamëshirshëm, bën copë 75 makina luksoze… dhe i sodit
               Publikuar në : 16:07 - 31/07/18 |
mapo.al

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, njihet tashmë për karakterin e tij të ashpër ndaj çdo padrejtësie.


Rreth 7000 përdorues droge janë vrarë nga policia nën urdhrat e Dutertes e po ashtu shumë persona që kanë marrë pjesë në afera korruptive.

Kësaj here, “i pamëshirshmi” Duterte ka bërë copash makinat luksoze të futura kontrabandë në vendin e tij.

75 makina e motorë sportivë përfshi Lamborxhini, Mustang apo Porshe, që arrinin vlerën e 4.2 milionë paund, janë shkatërruar totalisht.

Në një fjalim të mbajtur pak më herët, Duterte tha se nuk do të bëjë që korrupsioni dhe kontrabanda të shkojnë në nivelet më të ulëta gjatë qeverisjes  së tij.


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas