Kryesore

U dhuron libra dy fëmijëve, por Rama flet edhe për Zahon: Nëse do më thoshte shkolla t’i hiqnin celularin…


               Publikuar në : 13:45 - 04/09/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ishte sot në familjen Karaj për t’i dhuruar librat dy fëmijëve të tyre Greisit dhe Reit me rastin e nisjes së vitit të ri shkollor.


Rama ka ndarë disa shqetësime me prindërit e nuk ka munguar dhe një bashkëbisedim me fëmijët.

Një nga këto tema ishte dhe ndalimi i celularëve në shkolla, nje problem qe Rama sa duket e ka edhe me djalin e tij të vogël Zahon.

“Prindërit kanë hallin kryesor në këtë pikë. Në qoftë se mua shkolla do të më thoshte do ia heqim celularin Zahos, nuk është bërë akoma për shkollë unë do isha njeri më i kënaqur. Sepse është komplet jashtë kontrollit të vetes, jo më të mësuesit dhe tëndit kur është në shkollë. Vetëm keq ka ajo punë, s’ka asnjë të mirë, s’ka asgjë pozitive”, u shpreh Rama.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas