Aktualitet

U arrestuan në 2015, Prokuroria çon për gjykim dosjen e pasurisë së vëllezërve Hasanbelliu


               Publikuar në : 11:29 - 30/04/18 |
mapo.al

Dy vëllezërit Gentjan (Geron) Hasanbelliu dhe Erion (Mikel) Hasanbelliu u arrestuan në 2015 pasi ishin shpallur në kërkim ndërkombëtar nga shteti italian për trafik droge dhe prostitucioni.


Ndërkaq, Gjykata e Fierit kishte vendosur sekuestro preventive mbi pasuritë e tyre dhe të Hysnie Hasanbelliu në akuzën e pastrimit të produktit të veprës penale, sipas Nenit 287 të Kodit Penal.

Tani, prokuroria e Fierit ka përfunduar hetimet dhe ka kaluar për gjykim çështjen penale në ngarkim të dy vëllezërve.


Etiketa: , , ,

Pas