Aktualitet

U arrestua për vjedhje, fierakut i gjenden në banesë armë e municion luftarak


               Publikuar në : 12:07 - 05/05/18 |
mapo.al

Një 28-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit pasi ka vjedhur materiale në një kantier ndërtimi.


Por gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e Marjus Zogës policia ka gjetur armë zjarri dhe municion luftarak.

Një armë zjarri automatik model 56 dhe një krëhër automatiku me 17 copë fishekë janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Marjus Zoga, banues në Roskovec, dyshohet se ka vjedhur në orët e para të mëngjesit, në vendin e quajtur “Jagodinë”, një saldatriçe, 2 bombula gazi dhe një sasie nafte.

“Në orët e para të mëngjesit, në vendin e quajtur “Jagodinë” Roskovec, në kantierën Nr.185, nga rojet e një Shoqërie Private të Sigurimit Fizik, është konstatuar vjedhja e një saldatriçe, 2 bombula gazi dhe një sasie nafte.

Nga hetimet e kryera, rezulton se shtetasi Marjus Zoga është autori i dyshuar i kësaj vjedhje,”-raportoi policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vjedhje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” parashikuar nga Nenet 134 dhe 278 të Kodit Penal.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas