Humor

Turpërohet keq transgjinorja, banka i ngrin llogarinë sepse e kishte zërin si burrë
               Publikuar në : 19:41 - 05/09/18 |
mapo.al

Një grua transgjinore ka mbetur e turpëruar kur zëri i saj prej burri bëri që banka t’i ngrinte llogarinë për arsye sigurie.


Llogaria u ngri pasi 47-vjeçarja, Sophia Reis, po përdorte një sistem telefonik bankar dhe ky sistem verifikoi që zëri që po vinte ishte i një burri, ndërkohë që në sistemin e bankës ajo rezultonte si grua.

Sophia u shpreh se u ndje thellësisht e turpëruar duke shtuar gjithashtu se ka hapur një betejë ligjore me bankën me anë të së cilës kërkon që njerëzit transgjinorë të trajtohen njëlloj si të tjerët.

Zonjusha Reis e kishte njoftuar bankën në fjalë, nëntorin e kaluar, se ajp nuk do të mbante më emrin Sergio në llogari.

47-vjeçarja, e cila punon si këshilltare në shërbimin ndaj klientit, nuk e ka kaluar kontrollin e sigurisë duke mos u lejuar kështu që të transferojë 72 paund për një mik në kartën e saj të debitit.

Ajo u shpreh: “Ky është turpërimi dhe poshtërimi më i madh që kam kaluar ndonjë herë”.

<
>
4FB8E3D300000578-6133441-Miss_Reis_pictured_moved_to_England_in_September_1997_as_a_singl-a-74_1536144652730 4FB8E3ED00000578-6133441-Through_family_circumstances_she_could_never_address_herself_as_-a-75_1536144666814 4FB8E3F100000578-6133441-During_a_night_out_in_Nottingham_that_she_began_to_feel_the_city-a-77_1536144687372 4FB8E3F600000578-6133441-Miss_Reis_pictured_moved_to_England_in_September_1997_as_a_singl-a-76_1536144678546


Etiketa: , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas