Bota

Turistja rrëzohet nga trageti në Adriatik, gjendet e gjallë pas 10 orësh

               Publikuar në : 18:45 - 19/08/18 |
mapo.al

Mediat italiane raportojnë se një grua britanike ra në det të hapur nga bordi i një anije.


Turistja u shpëtua nga rojet bregdetare kroate dhe më pas u dërgua në spital dhe sipas autoriteteve ajo është jashtë rrezikut për jetën.

Pasagjerja ra jashtë bordit nga një anije norvegjeze Star, rreth 60 milje nga bregu i Kroacisë, pak pas mesnatës të së shtunës. Ekipet e shpëtimit arritën ta gjejnë atë të gjallë, jo shumë larg nga ku mendohej se ajo kishte rënë.

Për rastin u informua edhe ambasada britanike në Kroaci, ndërsa kanë nisur edhe hetimet në lidhje me këtë incident.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas