Kryesore

Tupja: Nikolla të jepte dorëheqjen dhe…
               Publikuar në : 21:58 - 06/12/18 |
mapo.al

Edmond Tupja deklaroi në emisionin Open në Top Channel se ministrja e Arsimit Lindita Nikolla duhet të jepte dorëheqjen dhe t’i bashkohej protestës së studentëve sot.


“Unë jam për arsimin falas, le t’i gjejë ku të dojë shteti paratë. Me studentët nuk duhet të tallesh. Del VKM-ja, pastaj zbutet, tani thonë që iku VKM-ja… Studentët lodhen në punë, fitojnë pak dhe vijnë pastaj për master në darkë. Unë i them zonjës Nikolla se humbi një rast për të hyrë në histori. Unë në vend të saj do të kisha marrë guximin dhe do të kisha dhënë dorëheqjen për t’u bashkuar me protestuesit”, deklaroi profesor Tupja.

Top Channel


Etiketa: , ,

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Futja pordhes kot o Tupe!
  Student e quan ti nje person qe vjen 7 here per te dhene nje porvim e nuk e merr dot.
  Me kete greve studentet dhe gjithe sistemi arsimor kane bere nje autogol, po, po, AUTOGOL te madh, sepse qe te ngrihen studentet per te hequr tarifen e perseritesit, do te thote qe masa e studenteve eshte perserites, PRA SKEMI CILESI! Dhe kush e ka fajin ketu?
  Edhe ti Tupe ke faj sepse nuk ben mesim te rregullt, e ke mendjen tek punet e tua personale apo dhe bizneset e tua personale. Qofte kjo nje botim libri po edhe nje dyqan/kafene ne emer te gruas! Ja keshtu i kemi profesoret, te gjithe me nga nje apo 2-3 biznese, dhe puna ne Universitet ka kaluar ne plan te 4rt, e prandaj ska cilesi. Kjo dihet nga te gjithe.

  Përgjigju ↓
  1. studentet te vine sa here te duan te japing provime deri sa te plaken prinderit e tyre kane paguar taksat ne kete shtet dhe shteti eshte I detyruar ti studioje po ti universiteti me ngalesa do jesh ndonje si pune e rames nga ata student do dalin shkencetaret dhe politikanet e neserm shteti ska pse tju mare para ku do ti gjejne ata apo priderit kane shume lek apo ka pune ky vend qe te punojne te gjithe ik or dreq se na mbushe me miza

   Përgjigju ↓
Pas