Kryesore, Politika

Tsipras për negociatat me Shqipërinë: Çështja çame nuk ekziston!

Kryeministri grek, Aleksis Tsipras, ka deklaruar se Greqia mbështet hapjen e negociatave të anëtarësimit për Shqipërinë, me kusht që Shqipëria të përmbushë angazhimet e veta.

Duke folur për negociatat mes dy shteteve, Tsipras është shprehur se  negociatat midis Ministrave të Jashtëm janë në një nivel të mirë.Tsipras ka folur edhe për çështjen çame, duke u shprehur: Disa insistojnë të shtrojnë çështjen çame, por një çështje e tillë nuk ekziston.

Komentet Tsipras i beri gjate nje konference per shtyp në Selanik.

PasPara

3 komente

  1. Tsipras eshte nje arab se greke ka shekuj qe nuk eksitojne, i permend vetem historia , nuk mund te fshije nga harta Camerine dhe t’u mohoje banoreve CAM te kesaj treve te debuar me force ekzistencen e tyre.
    Pune jevgu..

Leave a Reply to korcari Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas