Sport

Trump nuk kursen mediat, i nxjerr karton të kuq gjatë takimit me Infantinon


               Publikuar në : 18:42 - 29/08/18 |
mapo.al

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka nisur një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në axhendën e numrit 1 të futbollit botëror ishte programuar edhe një takim me Presidentin e SHBA-së, Donald Trump.


Sipas mediave amerikane, ky takim është zhvilluar në prag të Kupës së Botës 2026, të caktuar për tu organizuar në 3 shtete, SHBA, Kanada dhe Meksikë.

Pas shkëmbimit të dhuratave me Trump, i cili mori fanellën me emrin e tij me numër 26, Infantino i sugjeroi presidentit amerikan të përdorte kartonat e verdhë dhe ata të kuq gjatë konferencave për shtyp.

Trump nuk ka humbur kohë: i kuq për të gjithë gazetarët e pranishëm!

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas