KMR

Tronditet Gjermania! Ja çfarë është zbuluar rastësisht poshtë një fushe futbolli…
               Publikuar në : 16:22 - 23/11/17 |
mapo.al

Një “svastikë” gjigante është zbuluar rastësisht nga disa punëtorë poshtë një fushe futbolli në Gjermani.


Emblema naziste u gjet nga punëtorët gjatë gërmimeve në qytetin e Hamburgut. Mediat gjermane shkruajnë se ajo ishte 4 metra e gjatë dhe 4 metra e gjerë.

Zyrtarët thanë se, ajo dikur ka shërbyer si bazë e një monumenti të shembur dekada më parë.

Ata shtuan se po tentojnë ta zhdukin atë sa më parë, por duke qenë se është mjaft e rëndë kanë vendosur ta shkatërrojnë në vend.

Pak kohë më parë një arkeolog zbuloi një koleksion monedhash ari me simbolin nazist. Vlera e monedhave ishte rreth 45 mijë euro.loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas