Kronika

Tritol shtyllave të tensionit të lartë


               Publikuar në : 15:38 - 29/11/14 |
mapo.al

shtylle-tensioni tritoliNjë sasi eksplozivi e pashpërthyer është gjetur sot në këmbët e një shtylle të tensionit të lartë në fshatin Halil të Krujës.


Policia e Durrësit tha se, në orët e para të mëngjesit të sotëm, në vendin e quajtur Kodra e Zograçes, në afërsi të rezervuarit në fshatin Halil të Krujës, në shtyllën e tensionit të lartë të linjës furnizuese energji elektrike, është gjetur i vendosur e i pashpërthyer, një sasi eksplozivi lloji tritol.

Lënda shpërthyese ishte vendosur në lartësinë 3 metra nga sipërfaqja e tokës. Lënda e eksplozivit u gjet e vendosur në dy nga 4 këmbët e shtyllës.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve dhe zbulimin e rrethanave që çojnë drejt zbardhjes së saj.CLOSE
CLOSE
Pas