Sport

Trajneri më i mirë i vitit, FIFA shpall kandidatët
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:48 - 24/07/18 |
mapo.al

FIFA ka publikuar listën e kandidatëve për çmimin trajneri më i mirë i vitit 2018.


Kjo listë përbëhet nga trajneri që ngriti Kupën e Botës, Didier Deschamps, fituesi i Champions League, Zinedine Zidan, trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ai i Liverpool, Jurgen Klop, Masimiliano Allegri, Stanislav Chercesov, Zlatko Dalic, Roberto Martinez, Diego Simeone dhe Ernesto Valverde.


Juria përzgjedhëse për këtë listë është e përbërë nga specialisët që do të votojnë së bashku me tifozët deri në datën 10 gusht në faqen e FIFA-s.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas