Politika

Tragjedia në Genova, Basha mesazh ngushëllimi: Jemi pranë Italisë mike
               Publikuar në : 17:58 - 14/08/18 |
mapo.al

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka reaguar për ngjarjen e rëndë që ndodhi në Genova, ku si pasojë e shembjes së një ure humbën jetën 35 persona. Përmes një mesazhi ngushëllimi në Twitter Basha theksoi se solidarizohet me momentet e vështira që po kalon Italia mike.


“I tronditur percolla lajmin e aksidentit te tmerrshëm ne Genova. Ne këto momente të veshtira per Italine mike dhe popullin mik italian, shpreh ngushellimet per viktimat e familjet e tyre, dhe solidaritet te plote me qeverine 🇮🇹 te KM @GiuseppeConteIT e MB @matteosalvinimi.”, shkruan Basha.

Kujtojmë se deri më tani 35 persona kanë humbur jetën ndërsa 13 të tjerë janë plagosur. Ndërkohë që 10 persona rezultojnë ende të zhdukur./BW/


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas