Kryesore

Tragjedi në kalçeto, të riut i bie infarkt gjatë lojës


               Publikuar në : 17:52 - 09/05/18 |
mapo.al

Ajo që duhet të ishte një mbrëmje argëtimi me miqtë është kthyer në një tragjedi… Një i ri ka humbur jetën orët e para të kësaj të mërkure.


Teksa ishte duke luajtur kalçeto në Reps të Mirditës, 29-vjeçari Edison Prenga është ndjerë keq. Rrugës për në spital ka gjetur vdekjen. Dyshimet paraprake janë se i riu ka pësuar atak kardiak.

“Rreth orës 00:05, në Reps, në një kalçeto, shtetasi E.P., 29 vjeç banues në fshatin Mashterkorë, duke luajtur futboll ka pasur probleme shëndetësore (kardiake) dhe rrugës për në spital ka gjetur vdekjen. Nga veprimet e kryera rezulton se vdekja ka ardhur si pasojë e shkaqeve natyrale”, njoftoi Policia.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas