Humor, Kryesore

“‘Toyota Yaris’ të marrka gjak në vetull”

Në orët e pasdites ditën e djeshme në Portin e Durrësit u sekuestrua një mjet ‘Toyota Yaris’, ku u gjendën rreth 5 milonë euro.


U bë me dije se parat ishin të fshehura në pjesë të ndryshme të mjetit dhe autoritetet shqiptare u vëndosën në lëvizje për të zbardhur gjthë ngjarjen.

Edhe pse ka munguar një reagim zyrtarë nga poltika shqiptare, artitstët nuk kanë heshtur në lidhje me këtë çështje.

Ka qenë pikërisht aktori i humorit Gentian Zenelaj, i cili nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’ ka ironizuar qeverinë dhe politikën shqiptare në tërësi.

Sipas Zenelajt kjo makinë në vendin tonë është një mjeti i cili të merrë gjak në vetull.

Postimi i plotë:

“Me thonë që ka një dyndje të njerëzve që kërkojnë Toyota Yaris….dhe të gjithë shikojnë bagazhin ..levizin gomën rezervë…as nuk ja hedhin syte motorit apo kilometrave….Range Rover e X6 thotë policia ?!?!??! Këtu Toyota Yaris tek derë të marrka gjak në vetull.. 
Ps: Fushata e re e Toyota Yaris për 2019 do jetë…..Toyota Yaris..Praktike..ekonomike..spacioze…Në Shqipëri kanë arritur të fusin deri ne 5 milion euro në bagazh…Bli Toyota Yaris…dhe sdo keni kurrë problem me eurot.”

PasPara

1 koment

  1. O gentian budallai, sado mundohesh te besh te zgjuarin, shkimi jot ngjan me shkrimin e nje nxenesi te klases pare Fillore, prape kokra e budallait mbetesh, kur e quan dhe ti vehten aktor, I bie qe gomari I bie kitares, ore debil qe qesh me vetem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas